Çamaşır Yıkama Teknikleri

Yünlü Giysiler

Soğuk su ile yıkayınız, Klorlamayınız. Pamuklaşmadan korumak için çitilemeden yıkayınız. Otomatik makinede yıkamayınız. Yün giysinizi yıkadığınızda kesinlikle sıkmayınız. Saf yün giysiler yıkandığında çok çeker.

Yünlü ürünler yüksek ısıda yıkandığında çeker ve eğer asılarak kurutulursa deforme olurlar. Bunun için file tipi çantaları kullanabilirsiniz. Çamaşır makinesi santrifüjünde, güneşte veya soba yakınında kurutmayınız. 150 derecede buharlı ütüyle veya nemli bezle ütüleyiniz. Shetland ve Lambswool ürünlerini kesinlikle kuru temizlemeye veriniz.

Yünlü ürünlerinizin tüylenmesini önlemek amacıyla, yıkama sırasında sürtünmeyi azaltmak için çamaşır makinesini çok doldurmayınız. Tüy bırakan çamaşırla, tüy çekenleri birlikte yıkamayınız. Yünlü ürünlerinizin yünün doğasında bulunan statik elektriklenme ve keçeleşme özelliğinden dolayı zamanla ve kullanım sıklığına bağlı olarak tüylenebilir.

Polycotton Giysiler

Elde yıkarken çitileme yapmayınız. Fermuarlı ve çıtçıtlı giysilerinizi fermuar ve çıtçıtını kapatarak yıkayınız. Giysilerinizi yıkadıktan sonra, kesinlikle santrifüjlü kurutma makinesinde kurutmayınız, sererek kurutunuz.

Baskılı ve nakışlı giysilerinizi ters çevirip yıkayınız ve ütüleyiniz. Renklilerde çamaşır suyu kullanmayınız. Yaka ve bantlarda daha sık görüntü için yıkama sonrası bahsi edilen bölgelerde kola kullanınız.

İpeksi Giysiler

Hassas ürünler için uygun deterjan yâda yukarıda anlatıldığı gibi saf beyaz sabun kullanınız, çitilemeyiniz Soğuk su ile durulayınız. Klorlamayınız. Çamaşır suyu kullanmayınız.

Fermuarlı yâda çıt çıtlı ürünlerinizi kapatarak yıkayınız. Kumaşın tersinden 120 ile 150 derece arası ısı ile ütüleyiniz. Dikiş yerine fazla bastırmayınız. Su ve buharın leke yapabileceğini unutmayınız. Mümkünse kuru temizleme yaptırınız. Çamaşır makinesi veya güneşte kurutmayınız.

Polyester Giysiler

Çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ütüde yüksek ısıya karşı hassas olduğunu unutmayınız.

Page 1 of 3 1 23 »

   Ferhatpaşa Mah. Gazipaşa Cad. 51. Sok. No:50 Ataşehir / İSTANBUL        +90 216 660 06 24       info@cleanfort.com.tr    © 2013. Tüm Hakları Saklıdır